Späť

Dištančný pásik SWISSPACER!

Jednou z dôležitých funkcií okna je tepelne odizolovať váš byt či dom od vonkajšieho prostredia. Aby táto „tepelná izolácia“ bola účinnejšia, používajú sa v plastových oknách dvojsklá a trojsklá, medzi ktorými je medzera vymedzená dištančným rámikom.

Dištančný rámik sa po desiatky rokov vyrába z hliníka. Hliník je ale tepelne vysoko vodivý kov v dôsledku čoho vzniká takzvaný tepelný mostík. Tepelný mostík je veľmi nepríjemná vlastnosť okien, ktorá spôsobuje zníženie tepelnoizolačnej vlastnosti okna. Dôsledkom tohto javu vám stúpnu náklady na vykurovanie, ale horšie je to, že vaše okno sa neúmerne rosí a vznikajú na ňom rôzne zdraviu nebezpečné plesne.

My, v spoločnosti Aneko namiesto hliníkového dištančného rámika používame rámik vyrobený z kompozitného plastu. Tento moderný a energeticky úsporný rámik, ktorý znižuje rosenie okien a zabraňuje vzniku plesní, sa volá SWISSPACER. Rámiky z kompozitného plastu nazývame aj teplé rámiky, práve pre ich schopnosť zabrániť nechcenému prenosu tepla. Pre zaujímavosť, tepelná vodivosť rámikov SWISSPACER môže byť až 6x nižšia ako pri bežnom hliníkovom rámiku.

 

Hliníkový rámik je vždy len hliníkovo strieborný. Swisspacer ponúka širokú škálu farieb, aby ste mohli zladiť farbu profilu s farbou dištančného rámika.

Na obrázku vidíte snímky dvoch rôznych okien snímaných termokamerou.
Čím tmavšia modrá farba, tým má okno väčšie tepelné straty.
Uhádnete ktoré okno je so Swisspacerom a ktoré bez?

 

V prípade záujmu o viac informácií k akcii Swisspacer, nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle 037 / 64 22 057 alebo cez email aneko@aneko.sk. Ak máte záujem o nezáväzné nacenenie, môžete využiť aj náš kontaktný formulár Nezáväznej kalkulácie  

Ďalšie články

Potrebujete poradiť?

037/ 64 22 057

aneko@aneko.sk

Pošlite nám správu