Články kde sa dozviete o
Novinky a zaujímavosti o plastových oknách. Napríklad aké sklá sa môžu použiť pri zasklievaní vašich okien (tepelnoizolačné, reflexné sklá), aké  chyby sa stanú pri montáži plastových okien ako optimálne vetrať  a prečo niekedy vznikajú plesne, keď máte nové plastové okná?

Plastové okná - Novinky a zaujímavosti

Chyby pri montáži plastových okien

Chyby pri montáži plastových okien

Po demontáži pôvodného okna je dôležité dobre pripraviť stavebný otvor na inštaláciu nového okna. Najmä je potrebné posúdiť stav ostenia a veľkosti otvoru. Nedostatky a väčšie nerovnosti je potrebné vyriešiť domurovaním.

Plastové okná a plesne

Plastové okná a plesne
S výmenou starých najčastejšie drevených okien za nové plastové okná sa mnoho ľudí stretáva s problémom vlhnutia stavby a následného vzniku plesní. Celý interiér sa stáva vďaka výborným izolačným vlastnostiam plastových okien hermeticky uzavretý a para, ktorá bežne vzniká pri varení, praní či sprchovaní, sa nemá kam odpariť. Prebytočná voda sa zráža v najchladnejších miestach izieb a spôsobuje vznik plesní.

Izolačné sklo s protislnečnou ochranou

Izolačné sklo s protislnečnou ochranou

Je sklo vhodné na zníženie prestupu slnečnej energie, ktorej môže do interiéru s veľkými plastovými oknami prenikať neprimerane veľa, a tým pôsobiť nepriaznivo. Nahradením prvej tabule izolačného skla sklom s reflexnými alebo absorpčnými vlastnosťami sa odbúrajú nepriaznivé vplyvy nadmerného slnečného žiarenia. Jednoducho povedané nebudete mať v interiéri také teplo.

História plastových okien

História plastových okien
Viete, že história plastových okien a dnes známych eurookien sa začala písať v Nemecku už v 60. rokoch minulého storočia? Súviselo to úzko s rozvojom plastov v USA a možnosťami, ktoré nový materiál ponúkal. Na našom trhu sa plastové okná začali objavovať až v 1990-tych rokoch.