Späť

Robo Opatovský: Pri výbere okien na môj nový dom som si dal veľmi záležať

„Čo o nás píšu iní“

Robo Opatovský sa pred pár rokmi rozhodol pre radikálnu životnú zmenu. Odsťahoval sa z dediny blízko pri Bratislave do rodného mesta svojej milovanej manželky Katky, Skalice. Toto nádherné malebné mestečko na Záhorí mu totiž ponúka komfort na pokojnú tvorbu aj relax. Na to, aby bol život v Skalici dokonalý, potrebuje Robo dokončiť svoj nový dom.
Keďže je však veľký perfekcionista, neuspokojí sa s hocičím. Najnovšie riešil okná a kým vybral tie správne, „oťukal“ si rôznych dodávateľov. Voľba napokon padla na slovenskú spoločnosť Aneko SK.

Kto pozná Roba Opatovského vie, že je náročný na seba aj svoje okolia. V tvorbe, ale ani v iných aspektoch života sa neuspokojí s priemerom. A tak pristupuje aj k výstavbe svojho nového domu v Skalici.

„Dôležité pre mňa bolo vybrať na dom kvalitné okná. Mal som dve podmienky – aby išlo o slovenskú firmu, záleží mi totiž na podpore lokálneho podnikania, a aby vyrábala ekologicky. Môj dlhoročný priateľ architekt Juraj Zornička mi odporučil firmu Aneko SK,“ vraví Robo Opatovský.

Odporúčanie však Robovi nestačilo a musel sa aj na vlastné oči presvedčiť, či je táto slovenská spoločnosť naozaj tá, ktorej zverí takúto dôležitú časť svojho nového domova. Zašiel teda osobne do Zlatých Moraviec, aby na vlastné oči videl kto a kde vyrobí jeho okná.

„Aneko SK používa kvalitné a overené materiály a má dlhoročnú prax s výrobou okien a profesionálnou montážou. Nerozmýšľal som dlho a veru oplatilo sa. Môjho projektu sa ujal sám obchodný riaditeľ spoločnosti a celkovo bol prístup všetkých zamestnancov veľmi ochotný a profesionálny. Navyše, vyšli mi v ústrety. Najskôr sme totiž mali okná montovať v decembri, ale keďže som mal vianočné turné, prispôsobili sa mi,“ dodáva Robo Opatovský.

O Robovi je známe, že má blízko k prírode, čo bol jeden z dôvodov jeho presťahovania sa na Záhorie.

„Rád relaxujem v lese, chodievam na dlhé prechádzky, jednoducho, som eko. Aj preto je pre mňa dôležité, ako sa firma správa k životnému prostrediu. A ani v tomto Aneko SK nesklamalo, keďže vyrába ekologicky. Som veľmi spokojný“, uzatvára Robo Opatovský.

Fotografie pochádzajú z archívu Roba Opatovského.

Ďalšie články

Potrebujete poradiť?

037/ 64 22 057

aneko@aneko.sk

Pošlite nám správu