Chyby pri montáži plastových okien

. Kategória: Plastové okná - články

Po demontáži pôvodného okna je dôležité dobre pripraviť stavebný otvor na inštaláciu nového okna. Najmä je potrebné posúdiť stav ostenia a veľkosti otvoru. Nedostatky a väčšie nerovnosti je potrebné vyriešiť domurovaním.

Nedostatočná príprava stavebného otvoru

Chyby pri montáži plastových okien

Po demontáži pôvodného okna je potrebná dbať na dostatočnú prípravu stavebného otvoru na inštaláciu nového okna. Najmä je potrebné posúdiť stav ostenia s veľkosti otvoru. Nedostatky a väčšie nerovnosti je potrebné vyriešiť domurovaním.

Príliš veľký stavebný otvor, ktorý tvorí obvodové špáry okolo okna väčšie ako 4cm, spôsobuje väčšie riziko problémov s pripájacou špárou. Väčšia masa PU peny je príčinou vzniku prasklín a orezaná časť peny je tým viac náchylná na absorbciu vlhkosti, čím väčšia je jej plocha.

Nemalú pozornosť je potrebné venovať príprave podkladu. Odstrániť nesúdržné časti, odsať prach, prípadne povrch spevniť jeho napenetrovaním akrylátovou penetráciou Soudal.

Nedokonalé riešenie finálnej úpravy pripojovacej špáry

PU pena je po orezaní prekrytá iba omietkou, ako z exteriérovej strany tak z interiéru. Paropriepustná omietka nieje dostatočnou ochranou pred pôsobením vzdušnej vlhkosti produkovanej v interiéri.

Špára medzi oknom a murivom je z exteriéru ošetrená pružným tmelom (spravidla silikónovým), z interiérovej strany je pena prekrytá omietkou. PU pena je týmto z exteriérovej strany parotesne uzavretá. Vzdušná vlhkosť prechádzajúca paropriepustnou omietkou z interiéru do špáry sa hromadí vo vnútri montážnej peny a vplyvom chladu kondenzuje.

Omietka zo strany interiéru a exteriéru Omietka z interiéru, pružný tmel z exteriéru
Omietka zo strany interiéru a exteriéru Omietka z interiéru, pružný tmel z exteriéru

AKTUÁLNE AKCIE

 • Akcia na rámy
 • Plastové dvere
 • Letná akcia pokračuje
 • Doplnky pre hliníkové dvere
 • Mapa webu

KONTAKTUJTE NÁS

 • SÍDLO FIRMY: sídlo spoločnosti
  Bernolákova 57
  Zlaté Moravce, 953 01
  037/64 22 057
 • E-MAIL: kontakty spoločnosti
  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
 • SLEDUJTE NÁS: